Čteme dětem / Sněhurka a Petr Pan

V knihovně se mi podařilo narazit na další dvě knihy klasických dětských příběhů s ilustracemi Manuely Adreani. Tentokrát to byla Sněhurka, které jsem nepřišla na chuť už jako dítě a Petr Pan, kterého jsem si v pozdějším věku naopak velmi oblíbila.

Notoricky známý příběh princezny Sněhurky je díky krásným ilustracím trochu stravitelnější i pro menší děti i se scénou s vyříznutým srdcem. Zlá královna není děsivá, trpaslíci se dětem neuvěřitelně líbili, obzvlášť ilustrace, kdy vyjíždí na vozíku z dolu. Kromě velkých dvoustránkových ilustrací je kniha opět plná zajímavých grafických úprav textu, které celý příběh skvěle doplňují.

Příběh o Petru Panovi, chlapci, který nechtěl vyrůst, víle Zvoněnce, dívce z lidského světa Wendy a kapitánu Hookovi nebude moc stravitelný pro malé a mladší děti. Jsem zvědavá, zda se dopracujeme konce, zatím jsme v první třetině a spoustu času mi zabere vysvětlování chování jednotlivých postav 🙂 Ale už jen samotné ilustrace děti zaujaly, takže si chodí knihu každý den prohlížet.

A ještě tu mám odkaz na blog Manuely Adreani, kde je k prohlédnutí mnoho dalších jejich prací, nejen knižní ilustrace. 
Líbil se vám článek? Můžete ho poslat dál do světa...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *