Do dospělého ouška/ Pohoda 2022

Dneska to bude opět hudební, ale trochu delší. Po neuvěřitelné pauze 11 let se mi konečně povedlo urvat se a strávit prodloužený víkend na slovenském festivalu Pohoda. A Pohoda opět dostála svému jménu!

Tenhle festival s 25letou tradicí si svoji hudební laťku drží stále vysoko, osvědčená velká jména proložená mladou krví, žánrové rozkročení od rocku přes punk, techno, trip hop, DJs i kytary. Vše okořeněné doporovodným programem v podobě besed, literárního stanu, stand upů, přednášek i workshopů.

A protože tohle má být hudební okénko, pro případné fans vložím pár doporučení toho, co u mě letos opravdu zabodovalo.

Nick Cave & The Bad Seeds

Asi netřeba nic dodat! Přes dvě hodiny čisté krásy, která nemá hluché místo. Na Caveovi s Warrenem Ellisem jsem byla už poněkolikáté a vždy to byl nezapomenutelný zážitek.

Black Country, New Road

Partička mladých hudebníků z Británie kombinuje kytarové riffy s jazzem, dechovou sekcí, vokály i saxofonem. Dynamická show, ze které proudem teče láska k řemeslu.

Noga Erez

Pro mě největší objev letošní Pohody – izraleská zpěvačka, rapperka a producentka Noga Erez! Strhující a hutný zvuk, drzé přechody mezi popem, trip hopem, zajímavý hlas. Takže lístky na její srpnový pražský koncert jsou již v emailu!

Wooze

Tohle byla ale děsná zábava! Dva šílenci ve žlutých gumovkách a jejich doprovod ve žlutých kuklách jedou kombinaci korejského K-popu a ostrých kytar.

Bylo by toho mnohem víc a víc, ale to bych vás ochudila o objevování nových jmen 🙂

Letos mě sice žádný hudební festival nečeká, po Metronomu a Pohodě mám pocit, že to bohatě stačilo 🙂 Realizovat se budu už jen na jednotlivých koncertech, po dvouleté covidové pauze doma je potřeba dohnat kulturní resty. A i když je infalce svině veliká, doufám, že se příští rok na letiště v Trenčíně opět vrátím.

Co vaše hudební tipy, co jste letos zajmavého naživo slyšeli? Taky se vám doma stále válejí dva roky staré a nevyčerpané vstupenky jako mě?

Líbil se vám článek? Můžete ho poslat dál do světa...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *