Výstava / Mořský svět

Mistr plánovač ze mě asi nikdy nebude, v listopadu jsem na Slevomatu koupila rodinnou vstupenku na holešovický Mořský svět a pod vodní hladinu jsme šli samozřejmě těsně před propadnutím platnosti. Jiné to s námi už asi nebude 🙂

Od malých rybiček po žraloky

Mořský svět není žádná megalomanská zábava, ale skromná dvě patra akvárií. Za vstupem je velká samostatně stojící nádrž, kde jsou želvy a větší druhy ryb. Prý se mohou i nakrmit  zde zakoupeným krmivem, při naší návštěvě nám to bohužel nebylo umožněno. Druhá velká samostatná nádrž imituje korálový útes, zbytek rybího obyvatelstva si vegetí v klasických akváriích. Ty jsou bohužel ve dvou řadách nad sebou, takže malé děti do horních vůbec nevidí. Občas se po expozici někde vyskytne stupínek, ale předem upozorňuji – namasírujte si svaly na zvedání dětí! Nad úrovní dospělých hlav je i akvárium s jedním druhem živorodky, který se nachází na seznamu kriticky ohrožených druhů Červené knihy IUCN. Přitom na téhle drobné rybce by se krásně vysvětlovalo, proč musíme chránit přírodu, bohužel díky umístění z ní není vidět skoro nic.

Největší lákadlo jsou samozřejmě žraloci černoploutví, kteří se prohánějí v úplně nejposlednější a nejobjemnější nádrži. Nejsou to žádná monstra ala Jaws, ale i tak budí respekt a obě děti se tady zdržely hodně dlouho.
Žralok černoploutvý

Kýč jménem Mořský svět

Celá spodní část působí přeplácaným dojmem – pirátská loď, něco jako Atlantida, plastový rejnok u stropu, prázdný automat na balónky, neosídlené nádrže, exponát z IQlandie (wtf?), nasvětlený maják, na stěnách vyobrazené různé druhy vodních živočichů a světla… červená, želená, modrá… Z celého přízemí jsem měla prachbídný pocit – chceme být světoví, ale pořád jsme kolotočáři. Bohužel.

Krásy korálových útesů

Horní patro je stylizované do korálové jeskyně, působí mnohem ucelenějším a vkusnějším dojmem než přízemi. Pro nás oáza klidu, byli jsme tu úplně sami, při svačině pozorovali hemžení ryb a krásu korálů. Mimochodem mě osobně korály zaujaly mnohem víc než všechny ryby dohromady 🙂 Organismy jak z jiného světa… mimozemské…

Klipka
Klaun očkatý
Téčko je ichtyolog jako vyšitý, nejoblíbenější zvíře je ryba, nejlepší jídlo je jakákoliv ryba a druhů ryb a paryb zná už skoro víc než jeho pětiletá sestra. Mořský svět si užil z nás všech rozhodně nejvíc a není dne, aby si na nějakou rybku z Holešovic nevzpomněl. Celkově si děti přišly na své a viděly všechno, na co se těšily – trnuchy, klipky, Dory i s Nemem (bodlok a klaun očkatý), perutýna, ježíka, hvězdice, čtverzubce… Sice nemáme v plánu jet sem hned příští týden, ale třeba za rok to dáme znovu.

Trnucha
Perutýn ohnivý
Praktické informace:
Kde: areál Výstaviště, P7
Za kolik: dospělý 320 Kč, děti zdarma/80 Kč/200 Kč (dle věku), rodinné od 760 Kč
Slevomat: 2+2 za 339 Kč (bez voucheru 850 Kč)
PS: svačiny s sebou, tady koupíte tak maximálně tatranku, brambůrky, limonádu a předraženou pidikosatku za pětikilo.

Líbil se vám článek? Můžete ho poslat dál do světa...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *