Čteme dětem / Procházka po lese … po farmě … po Africe

Téčko není žádný velký čtenář, knížky ho moc neberou a když už tedy nějakou otevře, tak to jsou většinou od Svojtky „okénkové“ knihy s dopravními prostředky nebo encyklopedie aut. Před odjezdem na naše letní prázdniny k mým rodičům mě ale spásně napadlo vytáhnout hitovku, která Éčko neuvěřitelně bavila zhruba od dvou a půl let. Jsou to tři malá leporela z edice „Otoč a najdi“ s názvem Procházka po lese, po farmě a po Africe. Úkolem je sestavit ze tří kartiček jedno zvíře z konkrétní lokace. Na jedné straně kartičky je živočich, na druhé je vyobrazeno jeho mládě, čím se dané zvíře živí a kde žije/je chováno. A aby to bylo jednodušší, každé zvíře má svoji podkladovou barvu, která je stejná na všech částech. 

Každé leporelo obsahuje skládačku osmi známých zvířat, včetně jedné vzorové dvoustrany. Velkou výhodou jsou reálné fotky, žádné kreslené ilustrace, infantilní zvířátka nebo nesmyslné proporce jednotlivých částí těla. Vše je natištěno na silném voskovaném kartonu, knížky vydrží časté listování, výlety nebo občasné polití a opatlání malými prstíky. Jednotlivé kartičky na kroužkové vazbě dobře jezdí, otáčí se opravdu lehce a zvládnou to i menší batolata. Báječná záležitost na delší cesty vlakem nebo autem, vyzkoušeno na vlastních dětech 🙂

A protože části těl od různých zvířat na sebe plus mínus navazují, ohromnou zábavou je sestavování „mutantů“. Hlava, tělo a zadek z různých živočišných druhů občas tvoří bizarní tvory, jako např. na spodní fotce – hlava slepice, tělo koně a ocas kočky. A to děti samozřejmě baví mnohem víc než  byl původní edukativní záměr. 

Knížky má na svědomí nakladatelství Infoa, jedna stojí 199 Kč a k dostání jsou např. ZDE
Líbil se vám článek? Můžete ho poslat dál do světa...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *