Do divadla / Divadlo KaKá – Mravenec a Minimax

… aneb Jeden den v říši hmyzu …

Musím dohnat prázdninové resty, dětský divadelní festival Vyšehrátky v plném proudu a ač je září, my se neseme ještě na vlně léta. Ranní starty jsou unylé, večerní odchody do postelí ještě pomalejší. Jen to babí léto za oknem jako kdyby letos přišlo nějak dříve… A v neděli přichází od dětí tradiční otázka? Půjdeme na Náplavku na divadlo? Poslední dvě prázdninová nedělní odpoledne jsme totiž trávili před Bajkazylem na představeních Divadla KaKá a obě byla velmi povedená. 
Zdroj

Divadelní soubor KaKá je stálicí dětského loutkového divadla a popravdě patří mezi mé top loutkové soubory. KaKá jsou totiž dvě krásné, sympatické a okouzlující absolventky DAMU – Jana Kollertová a Štěpánka Vanická. Obě jsou schopné utáhnout celé představení i diváky na hedvábné nitce, prozpívat se do finále, střídat činohru s loutkoherectvím s lehkostí a vtipem, že se malý divák nestihne ani začít nudit a dospělý doprovod se okouzleně stává zase dítětem.
Představení Mravenec a Minimax bylo vytvořené na motivy stejnojmenné knihy Jiřího Dvořáka. Ukazuje tajuplnou a dobrodružnou živočišnou říší z pohledu malého milovníka biologie Maxe, který je kouzlem zmenšen na velikost mravence. A jeden mravenec se stane jeho společníkem na cestě přírodou domů. Dokáže si Max se svým hmyzím přítelem poradit s pavoukem či s masožravou rostlinou? Jaké rostliny a zvířata mu po cestě pomůžou? Dostane se vůbec domů a zvětší se opět do své velikosti?
Představení je plné překrásných loutek i panoramat biotopů, nechybí ani písničky, zajímavosti z přírodovědy a interakce s dětmi. Doporučováno je od tří let, zvládne je hravě ale i vnímavý dvouleťák se zájmem o přírodu. Stopáž je ideálních 40 – 45 minut, akorát na udržení pozornosti těch mladších. 
Éčko viděla toto představení už podruhé, jednou jako dvouapůlletá na Vyšehrátkách a teď jako pětiletá. V obou případech nadšená, okouzlená a hlavně se nebála 🙂 Téčko byl konsternován velikostí mravence a hlavně masožravou rosnatkou, tudíž shledal představení vhodné i pro tříleté chlapečky. 

A já už se těším v říjnu do divadla Dobeška, kde uvidíme novinku Divadla KaKá – Ezopovy bajky.

Divadlo Kaká má web ZDE.

Líbil se vám článek? Můžete ho poslat dál do světa...

1 thoughts on “Do divadla / Divadlo KaKá – Mravenec a Minimax

  1. Dnes jsem poprvé narazila na tento Váš článek o nás a nesmírně mě potěšil.
    Děkuji za hřejivá slova. Vážím si jich.
    Jana Kollertová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *